تبلیغات
Redirect to main page

Please wait....Redirecting To main page ...

منوی اصلی
مدیریت
آمار و اطلاعات
Page Rank Check
RSS| ATOM
پیش گفتار
پیش گفتار
بنر دونی
http://www.tehranwebs.ir/


یک سخن از یک بزرگ

لینک دوستان
قالب وبلاگ
قالب بلاگفا

نظر سنجی
چه امتیازی به وبلاگ ما می دهید؟
پشتیبانی آنلاین
موضوعات
آرشیو ماهانه

در حالی که در تمام دنیا مدعیان مولانا جلال الدین بلخی او را مولانای رومی می نامند جمعی از دوستداران این شاعر بزرگ ایرانی بمب گوگلی مولانای بلخی را در اینترنت طراحی کردند.

علاقه مندان به این شاعر ایرانی عقیده دارند، مصادره مولانا از مصادره نام او شروع شده است و مولانا در حالی در دنیا به اشتباه با عنوان «رومی» شناخته می شود که به این ترتیب جدا کردن مولانا از فرهنگ ایرانی و انتساب او به فرهنگی غیرایرانی در نامگذاری او هم لحاظ شده است.

طراحان این پایگاه اینترنتی که به زبان انگلیسی است هدف اصلی خود را معرفی واقعی مولانا به مخاطبان غیرایرانی عنوان کرده اند. آدرس این سایت www.mevlana-jalaluddin.com است. در این سایت علاوه بر گردآوری اخبار و اطلاعاتی در مورد مولانا، او با عنوان چهره ای ایرانی معرفی شده و در مورد عنوان اشتباه رومی توضیحاتی داده شده است.

گروه سازندگان سایت از همه کاربران ایرانی اینترنت اعم از وبلاگ نویسان و مدیران سایت ها درخواست می کنند به این سایت با عنوان mevlana rumi در صفحات سایت هایشان لینک دهند. این اقدام در واقع استفاده از تکنیک بمب گوگلی برای بازپس گیری هویت ایرانی مولاناست.

بر همین اساس با لینک دادن به این صفحه با این عنوان ، از این پس هر کس در هر نقطه دنیا از طریق موتورهای جستجو همانند گوگل به دنبال اطلاعاتی در مورد مولانای ایرانی باشد و عبارت rumi را جستجو کند، به سایت جدید هدایت می شود و با هویت اصلی مولانا و تعلق او به فرهنگ ایرانی آشنا می شود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به سایت سال بزرگداشت مولانا به نشانی www.mowlanayear.ir مراجعه نمایند.موضوع: دست نوشته مرتبط با: دیدگاه ها : نظرات نویسنده : تحت تعقیب
گذشته در یک نگاه
صفحات سایت
جستوجو
-->